Opublikowany: pon, Mar 30th, 2020

Nie chciał wpuścić policjantów. Weszli siłą

Włamywacze spowodowali straty na ponad 25 tys. zł. Fot. KMP w Legnicy

Policjanci zatrzymali duet włamywaczy, którzy okradli jedno z remontowanych mieszkań na terenie Legnicy, powodując straty na ponad 25 tys. zł. Gdy funkcjonariusze ustalili, kim jest jeden ze sprawców, odwiedzili go w jego mieszkaniu. Ten jednak nie zamierzał otwierać drzwi…

Na trop włamywaczy wpadli legniccy policjanci z wydziału do walki z przestępczością przeciwko mieniu. Prowadzili śledztwo w sprawie włamania do remontowanego mieszkania na terenie miasta. Sprawcy nie tylko je okradli, ale też zniszczyli, m.in. drzwi i nowe tynki.

– Ich łupem padły między innymi piece gazowe, rury miedziane i elektronarzędzia. Straty osób pokrzywdzonych opiewają na kwotę ponad 25 tys. zł – informuje sierż. szt. Anna Tersa z KMP w Legnicy.

Ostatecznie funkcjonariusze zatrzymali obu złodziei – 35-letniego legniczanina i 45-letniego mieszkańca powiatu jaworskiego. Ten drugi nie zamierzał jednak poddać się tak łatwo.

– 45-latek nie chciał wpuścić policjantów do swojego mieszkania, w związku z powyższym musieli wejść siłowo a następnie zatrzymali mężczyznę – relacjonuje sierż. szt. Tersa. – Funkcjonariusze przedstawili już zatrzymanym zarzuty kradzieży z włamaniem i zniszczenia mienia, za które teraz odpowiedzą przed sądem. Starszy z mężczyzn dodatkowo będzie odpowiadał za groźby karalne i zniszczenie pojazdu, ponadto okazał się on poszukiwany do zakładu karnego celem odbycia kary 98 dni pozbawienia wolności za nieuiszczoną grzywnę – dodaje.

35-latek został objęty dozorem policji. Za kradzież z włamaniem obu mężczyznom grozi teraz nawet 10-letni pobyt za kratami.

Pozostaw komentarz

XHTML: Możesz używać tagów HTML-owych: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

*

code


..