Chciał skorzystać z okazji i szybko zarobić

Informacja o stojącym przy drodze uszkodzonym samochodzie na tyle zainteresowała 29-letniego mieszkańca Przemkowa, że wyczuł okazję do łatwego zarobku, zabierając z auta najbardziej wartościowe części. Jego „pracę” przerwali policjanci.

Jak się okazało, 29-latek usłyszał, że na drodze wojewódzkiej nr 328 niedaleko Przemkowa doszło kolizji.

– Do tego doszła jeszcze informacja, że jeden z pojazdów nie został natychmiast odholowany, a jedynie pozostawiony poza drogą – informuje st. sierż. Przemysław Rybikowski, oficer prasowy KPP w Polkowicach.

Mężczyzna wyczuł, że trafiła mu się okazja. Pojechał na miejsce zdarzenia z plecakiem wypchanym narzędziami i rozpoczął demontaż najbardziej wartościowych części z auta.

– Kiedy prawowity właściciel przyjechał w miejsce, gdzie pozostawił swój samochód, zastał tam „nielegalnego mechanika”, który właśnie demontował pokrywę silnika, a obok leżały już elementy odkręconych części klimatyzacji oraz chłodnicy – dodaje Przemysław Rybikowski.

Na miejsce przyjechali też policjanci, którzy zatrzymali sprawcę i zabezpieczyli zdemontowane z mitsubishi przedmioty.

Mężczyzna usłyszał zarzut usiłowania kradzieży, za co może grozić do 5 lat więzienia.

Fot. KPP Polkowice

Pozostaw komentarz

XHTML: Możesz używać tagów HTML-owych: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

*

code


..