Chciał popełnić samobójstwo, skończył w izbie wytrzeźwień

Legniccy policjanci powstrzymali 29-letniego legniczanina od popełnienia samobójstwa. Mężczyzna zamknął się w swoim sklepie spożywczym na terenie miasta i przyłożył sobie nóż do szyi. Okazało się, że na pomysł wpadł pod wpływem alkoholu.

– Całe zdarzenie miało miejsce w jednym ze sklepów spożywczych na terenie miasta. Zgłoszenie, które trafiło do legnickiej komendy brzmiało bardzo poważnie. Wynikało z niego, że młody mężczyzna zamierza popełnić samobójstwo – relacjonuje mł. asp. Jagoda Ekiert z legnickiej policji.

Na miejsce przyjechali policjanci, którzy szybko potwierdzili treść zgłoszenia. Towarzyszyli im pracownicy pogotowia ratunkowego i strażacy. Jak się okazało, w sklepie zamknął się jego właściciel. Drzwi były zamknięte od wewnątrz, ale przez witrynę widać było mężczyznę, który przykładał nóż do swojej szyi. Groził przy tym, że jeśli ktoś wejdzie do sklepu, popełni samobójstwo. Sytuacja była na tyle poważna, że na miejsce wezwano policyjnego negocjatora, który już po kilku minutach przekonał 29-letniego frustrata do wyjścia z jego sklepu.

Badanie trzeźwości wyjaśniło, w jaki sposób legniczanin wpadł na pomysł odebrania sobie życia. Mężczyzna wydmuchał prawie 2 promile alkoholu. Obecni na miejscu pracownicy pogotowia przebadali go, po czym trafił do izby wytrzeźwień.

Dodaj komentarz