Chcą odwołania przewodniczącego Rady Miejskiej w Chocianowie

Stronniczość w prowadzeniu sesji, zwlekanie z uchwaleniem zmian do statutu gminy – to niektóre z zarzutów, jakie grupa radnych kieruje przeciwko przewodniczącemu Rady Miejskiej w Chocianowie. I złożyła wniosek o jego odwołanie. 

Wniosek o odwołanie szefa rady miejskiej wpłynął do chocianowskiego ratusza w miniony piątek, 8 czerwca. Podpisało go pięciu radnych. Jakie są główne zarzuty?

– Stronniczość w prowadzeniu obrad, przewodniczący arogancko przerywał wypowiedzi niektórych radnych, przewlekał uchwalenie zmian do statutu gminy, związanych ze zmianami ustawy o samorządzie – wymienia radny Krzysztof Kowalczyk, jeden z wnioskodawców.

Poza tym, jak dodaje radny, mimo iż kampanii wyborczej do samorządu oficjalnie jeszcze nie ma, to przewodniczący rady “uczestniczy w kampanii wyborczej jednego z kandydatów na burmistrza” w Chocianowie.

– Idą wybory i dzieje się – komentuje Krzysztof Leszczyński. – Zrezygnowałem z kandydowania na burmistrza i zawarłem porozumienie z jednym z potencjalnych kandydatów na ten urząd, kierując się dobrem gminy. Jakiś czas temu usłyszałem od jednego z wnioskodawców, abym nie rezygnował, bo wszystko jest już poukładane i trzeba będzie zacząć od nowa wszystko układać. Myślałem, że są to polityczne warcaby, a to poważna partia szachów – dodaje.

Przewodniczący rady stanowczo nie zgadza się z zarzutem dotyczącym prac nad zmianami w statucie gminy.

– Na mój wniosek projekt statutu został opracowany przez Urząd Miasta i Gminy i radni go otrzymali, potem mieli czas na składanie wniosków – wyjaśnia Krzysztof Leszczyński. – Materiały te trafiły do komisji statutowej, która ma przygotować ostateczną wersję pod głosowanie.

Dziś przewodniczący rady wyznaczy termin sesji, podczas której głosowany ma być wniosek o jego odwołanie.

Fot. UR

 1. Ten człowiek nie nadaje się nawet na sołtysa. Liczy ,że koalicyjne porozumienie na polu : Kulczyński-Leszczyński-Skibicki-Raczyński, da mu upragniony fotel vice burmistrza Chocianowa, i spokojnie doczeka wysokiej emerytury. A co on zrobił dobrego do tej pory w Chocianowie? Jak nie trudno się domyślić, prawdopodobnie takie właśnie są ustalenia w których rola Leszczyńskiego jest ściśle określona: wspierać, i mamić mieszkańców Chocianowa na rzecz Tomasza Kulczyńskiego. Jak donoszą radni gminy Chocianów, zdesperowany Przewodniczący Leszczyński robi maraton wydzwaniania do Nich z nadzieją ,że nie podniosą łapki za jego odwołaniem. Pytanie: dlaczego mieliby tego nie zrobić? Przecież nikt, dosłownie nikt tego butnego człowieka nie lubi w całej gminie. A to coś już oznacza. Zrezygnował politykier z kandydowania na burmistrza, bo jego szanse wygrania były bliskie zeru. Więc cwaniak wykalkulował,że chociaż ugra stołek vive. Jeżeli lud Chocianowa nabierze się na tą grę, to będzie to “COŚ” utrzymywać przez 5 lat.

 2. 1. Oczywistym jest ze Piotrowski dogadal sie z Kowalskim i to on ma byc przewodniczacym. Kowalski bez wyciagniecia Piotrowskiego od Skibickiego by tefo nie zrobil.wiadome jest ze gdzie Piotrowski tam i Skorny.Politycznie w radzie zaczał mieszac Kowalski- pytanie co obiecał Piotrowskiemu. Za ile sprzedal sie Piotrowski.
  2. Leszczyński – butny- a jaki ma byc dla ludzi z opozycji?
  3. Vce burmistrz to jakas utopia. Nie ma i nie bedzie vce burmistrza w Chocianowie, chyba ze wygra Kowalski- oby nie- to smiem twierdzic ze Piotrowski dostanie vce albo Ktos z warszawy od Kukiz15 bo takie beda jaja ze sie nie pozbieramy.

 3. Dziecko kto kupi Piotrowskiego on śpi na kasie a jeśli chodzi o układy to nie jest związany ze szmatlawcem Romankiem.
  Uważaj co piszesz bo sąd blisko za pomówienia.

 4. Na czym spi? Przeciez gosc jest elektromonterem. Nie ma dzialalnosci chcesz powiedziec ze gdzies pracuje na czarno? Widze jego oswiadczenie. Za biedny na burmistrza. Stary dom male mieszkanie tylko auto na jesien zycia -lat prawie 50!? Nie osmieszaj sie. Nie groz ludziom bo prawda w oczy kole. Chcesz wmowic ludziom ze poparcie Kowalskiego w glosowaniu na internecie oraz poparcie piotrowskiego dla ludzi kowalskiego to przypadek!? Z kogo ty chcesz Dziecko glupka robic. A moze mam Ci zdjecie wyslac jak Piotrowski z ludzmi Kowalskiego ugaduje tematy? Nie osmieszaj sie.

 5. Skoro piszesz o kimś z nazwiska zachowaj kulturę i pisz poprawnie nazwisko z dużej litery. Pomówienie wobec osoby publicznej grozi sądem ale oczywiście odwracasz uwagę i piszesz o zdjęciach których nie ma. Zobaczymy na najbliższej sesji kto komu się sprzedał i kto kogo kupił.PS.Z tego co wiem jeden za wpisy ma już sprawę na policji więc nie czuj się bezkarnie.Dobra rada waż słowa bo w sieci nie jesteś anonimowy.

 6. zawiodłem się na Twoim zachowaniu piotroswski. Jak mogłeś iść z ludźmi kowalskiego!!! stracilem do ciebie szacunek kolego. Nie wiem dlaczego udawałeś i mówiłeś, że jesteś za skibickim a teraz chcesz odwołać leszczynskiego? niespodziewałem się takich nieczystych zagrań po tobie. Myślałem, że czymś sie różnisz od kowalskich. Jednak sie myliłem. Przykre

 7. Czy to Roman czy Franek , czy inne STARE… Czas odstawić do lamusa. Jak nie odwołają Leszczyńskiego to będzie to , bez względu na opcje polityczne, wielka porażka Chocianowa. A przyszłość CHOCIANOWA już nigdy nie powinna kojarzyć się z nazwiskami : SKIBICKI, KOWALSKI.

 8. Dokładnie. Dodam Nie Skibicki, Nie Kowalski, Nie Zielony, Nie Piotrowski, Nie Budzen. Trzeba kogos nowego bo dalej bedziemy tkwili w tej dziurze. Dlatego taka Pichała albo Kulczyński to są najlepsze rozwiązania.

Dodaj komentarz

*

code