CCC w sporze z fiskusem

CCC spiera się z administracja skarbową o to, czy musi zapłacić 21 mln zł podatku, będącego konsekwencją jednej z biznesowych operacji polkowickiej grupy. Sprawa trafiła do Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego we Wrocławiu.

Sprawa dotyczy umowy sprzed pięciu lat, zawartej między spółkami CCC Shoes&Bags a CCC.eu Sp z o.o. Urząd skarbowy uznał, że transakcja dotycząca przejęcia części jednego przedsiębiorstwa przez drugie, wymaga zapłacenia przez CCC.eu podatku od czynności cywilnoprawnych w stawce 2 proc. To stanowisko podzielił także Dyrektor Izby Administracji Skarbowej we Wrocławiu.

– Spółka CCC.eu  po konsultacji z doradcami podatkowymi nie zgadza się z podejściem wyrażonym w decyzji organu drugiej instancji. Spółka zamierza podjąć dalsze czynności procesowe wnosząc skargę do właściwego Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego w związku z ugruntowanym orzecznictwem sądów administracyjnych w odniesieniu do stosowania podatku od czynności cywilnoprawnych w analogicznych stanach faktycznych – poinformowało biuro prasowe CCC.

Na zobowiązania z tytułu podatku CCC utworzyło na początku września rezerwę w wysokości 21,16 mln zł.

Dodaj komentarz

*

code