Opublikowany: sob, Sty 4th, 2020

Całe miasto zagra dla małych pacjentów

Już 12 stycznia 28. Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. W Legnicy do kwestowania na rzecz dzieci, które potrzebują różnego rodzaju operacji włączy się całe miasto. Lista występów i atrakcji jest bogata. Pomóc może każdy!

Największa na świecie orkiestra złożona z dobrych ludzkich serca zagra już 12 stycznia. Jak co roku, wspierać WOŚP będzie nie tylko cały kraj, ale i rodacy na całej planecie. Tradycyjnie już do finału włączyła się Legnica. Jakie atrakcje będą czekać na uczestników tegorocznego wydarzenia nad Kaczawą?

Wydarzenia związane z 28. Finałem WOŚP rozpoczną się już 11 stycznia – koncertem rockowym w Sali Maneżowej Akademii Rycerskiej, podczas którego wystąpią zespoły Airstrike, Anastasis, Diler Music Band, Lift Off, Metalion, Miasto Gniewu, No Idea i Polish Fiction. W przerwach między koncertami trwać będą licytacje, z których dochód w całości zostanie przeznaczony na WOŚP. Początek koncertu o godz. 17. Wstęp: 10 zł (lub więcej) do puszki WOŚP.

W niedzielę, 12 stycznia, wielki Finał WOŚP w Akademii Rycerskiej. Start o godzinie 14, wstęp wolny. Plan imprezy:

DZIEDZINIEC
Strefa gastronomiczna
godz. 14 – 17 – Legniccy motocykliści
Prezentacja amerykańskich aut – Wowers
godz. 15 – Kąpiel legnickich morsów

SALA MANEŻOWA (wejście od dziedzińca)
Licytacje i występy: MCK, Diamond Studio, Dziecięco-Młodzieżowa Legnicka Orkiestra Dęta, Studio Fame Art, pokaz tańca flamenco, Bartek Rzepka (półfinalista Must Be The Music), duet akrobatyczny Daria i Aleksandra (półfinalistki Mam Talent)

Gwiazda wieczoru: The Vanilla Shake

godz. 20 – Światełko do nieba

LICYTACJE NA SCENIE
godziny: 14.30, 15.30, 16.30, 17.30, 18.30

HALL
Domowe wypieki, strefa zdrowia i urody, pokazy pierwszej pomocy i wiele innych atrakcji

I PIĘTRO
Warsztaty plastyczne dla dzieci

SALA KRÓLEWSKA (wejście od ul. B. Bilsego)
godz.16 – Zwiedzanie z przewodnikiem oraz

MUZEUM MIEDZI
godz. 12 – 16 – Zwiedzanie wystawy „Poczet królów i książąt polskich” Jana Matejki, wstęp: dowolny datek do puszki WOŚP

OSiR
Legnicki Bieg i Marsz z Serduszkiem; start o godz. 15.00 spod siedziby OSiR, ul. NMP 7; zapisy w biurze biegu (OSiR) 12 stycznia od 14.00.

Przypominamy też, że Legnickie Centrum Kultury nadal prowadzi zbiórkę darów na 28. Finał WOŚP.

Pozostaw komentarz

XHTML: Możesz używać tagów HTML-owych: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

*

code


..