Opublikowany: pt, Lis 1st, 2019

Nie było cukierka – był psikus (FOTO)

Halloweenowe zwyczaje zza oceanu dotarły też do Jawora. Jednak nie wszyscy mieszkańcy potrafią zaakceptować młodych wędrowców, którzy pukają do drzwi z ofertą „Cukierek albo psikus”. Najwyraźniej trudno podarować słodycze, jeszcze trudniej pogodzić się z psikusem.

Zdania na temat Halloween mogą być podzielone. Jedni są przyszykowani na ewentualne odwiedziny przebierańców, inni podchodzą do tego poważnie. W godzinach porannych mieszkańcy jednej z kamienic przy ul. Starojaworskiej zaalarmowali służby ratunkowe o rozsypanej dziwnej substancji na klatce schodowej.

Na miejsce udały się dwa zastępy JRG, patrol policji oraz wezwano administratorów obiektu – w tym przypadku przedstawiciela wspólnoty mieszkaniowej i pracownika Zarządu Lokalami Komunalnymi. Okazało się, że przy wejściu do dwóch mieszkań nieznani sprawcy rozsypali (tu cyt. z protokołu) „biały proszek pochodzenia pszennego”.  Z naszych ustaleń wynika, że w wieczór poprzedzający uroczystość Wszystkich Świętych młodzi jaworzanie bawili się w Halloweenowe zabawy m.in. przy ul. Starojaworskiej, Paderewskiego i na osiedlu Piastowskim. Jak się okazało dzieci miały nie tylko torby na słodycze, ale też „uzbrojone” były w… mąkę.

.

fot. Daniel Śmiłowski

Pozostaw komentarz

XHTML: Możesz używać tagów HTML-owych: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

*

code


..