Opublikowany: wt, Sty 21st, 2020

Był poszukiwany dwoma listami gończymi. Wpadł z amfetaminą

Nie dość, że kierował samochodem, będąc pod wpływem narkotyków i je miał przy sobie to jeszcze był poszukiwany dwoma listami gończymi. 35-latek najbliższe trzy lata spędzi teraz za kratami.

To miała być rutynowa kontrola drogowa. Na widok policyjnego radiowozu kierujący samochodem osobowym gwałtownie przyspieszył. To wzbudziło uwagę mundurowych, którzy już podczas rozmowy z 35-latkiem zauważyli jego nienaturalne zachowanie. Uznali, że może być on pod wpływem środków odurzających i postanowili to sprawdzić. Przypuszczenia policjantów okazały się słuszne. Badanie narkotestem wykazało, że w organizmie mężczyzny są narkotyki. Oprócz tego przy 35-latku stróże prawa znaleźli zawiniątko z zawartością amfetaminy.

To nie był koniec kłopotów zatrzymanego kierowcy. – Podczas sprawdzania kierującego w systemach policyjnych okazało się, że jest on poszukiwany dwoma listami gończymi przez sądy w Złotoryi i w Legnicy, celem odbycia kary łącznie 3 lat pozbawienia wolności – informuje sierżant sztabowy Anna Tersa z Komendy Miejskiej Policji w Legnicy.

Mężczyzna został przewieziony do policyjnego aresztu.

– Za kierowanie pojazdem pod wpływem środków odurzających grozi kara do 2 lat pozbawienia wolności oraz zakaz kierowania pojazdami nawet do lat 15. Za posiadanie środków odurzających, sąd może skazać nawet na karę do 3 lat pozbawienia wolności – dodaje policjantka.

Fot. KMP w Legnicy

Pozostaw komentarz

XHTML: Możesz używać tagów HTML-owych: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

*

code


..