Burmistrz nakłania mieszkańców do pozostania w domu

Pierwsze były billboardy wzywające do pozostania w domu. Teraz do skrzynek pocztowych mieszkańców Chocianowa trafił list od burmistrza z apelem o przestrzeganie obowiązujących zasad.

W liście burmistrz Tomasz Kulczyński prosi chocianowian, aby nie lekceważyli epidemii i stosowali się do wytycznych rządu, sanepidu i Ministerstwa Zdrowia. W korespondencji przypomniane zostały też zasady higieny i sposoby unikania zagrożenia, a także numery telefonów Urzędu Gminy oraz służb pomocnych w razie kwarantanny.

Wśród materiałów dołączonych do listu znajduje się także naklejka, którą odpowiedzialni mieszkańcy mogą umieszczać na swoich drzwiach.

– Burmistrz chce dotrzeć do wszystkich, bo każdy mieszkaniec miasta i gminy powinien mieć świadomość, że sytuacja jest trudna i tylko wspólnymi siłami możemy ustrzec się przed fatalnymi skutkami tej pandemii – podkreśla Krystian Wan z chocianowskiego magistratu. – List i naklejka została sfinansowana ze środków prywatnych burmistrza – podkreśla.

Według stanu na 24 marca w całym powiecie polkowickim do tej pory stwierdzono jeden przypadek zakażenia wirusem SARS-CoV-2. 141 osób objęto kwarantanną, 23 – nadzorem epidemiologicznym.

źródło: Chocianow.pl

Dodaj komentarz

*

code