Budowlańcy wykopali pociski z II wś (WIDEO)

Kilkaset pocisków oraz taśmy nabojowe z czasów II wojny światowej odkryły ekipy budowlane pracujące przy ul. Nasiennej. Znaleziskiem zajęli się głogowscy saperzy. Do czasu ich przyjazdu teren zabezpieczała policja.

Na pociski pamiętające czasy największego konfliktu zbrojnego w dziejach ludzkości natknął się operator koparki, pracujący przy budowie odcinka ul. Nasiennej. Policjanci z grupy minersko-pirotechnicznej potwierdzili zgłoszenie. O sprawie powiadomiono saperów.

Podobne znaleziska to w regionie żadna nowość. Co więcej, przy okazji niemal każdej inwestycji drogowej historycznych odkryć spodziewają się choćby archeolodzy. Zdarza się, że odkrycia bywają sensacyjne. W ostatnich latach można było się o tym przekonać, śledząc postępy prac budowy S3. Odkryto wtedy m.in. cmentarzysko z epok brązu i żelaza. Eksponaty można dziś podziwiać w Muzeum Miedzi w Legnicy i Muzeum Regionalnym w Jaworze.

W tym przypadku miłośnicy historii znaleziska nie zobaczą. Pociski przejęli żołnierze 4. Batalionu Inżynieryjnego w Głogowie. Niebawem najpewniej zabiorą je na poligon.

Więcej w materiale wideo TV Regionalna.pl:

Dodaj komentarz