Budowa Aquafun Legnica ma kosztować 26,3 mln zł

Wizualizacja: UM Legnica

Firma Moris wygrała przetarg na budowę Letniego Parku Wodnego AquaFun w Legnicy. Zwycięska oferta wynosi 26 mln 384 tys. zł. Co znalazło się na liście niezbędnych prac?

– Od firm uczestniczących w przetargu oczekiwaliśmy wysokich kompetencji i doświadczenia w budowie tego typu obiektów, szczególnie mając na względzie wykonanie niecek – tłumaczy Magdalena Ryglicka, prezes Strefy Aktywności Gospodarczej, która ogłosiła przetarg w tej sprawie. – Przy ocenie ofert ważne dla nas jako inwestora było oczywiście kryterium cenowe czy okres udzielonej gwarancji. Ale naszym głównym celem było wyłonienie rzetelnego wykonawcy, który oprócz rozsądnych warunków cenowych będzie spełniał nasze oczekiwania w zakresie doświadczenia i kwalifikacji, potwierdzonych wymaganymi referencjami. Cieszy nas, że został wyłoniony wykonawca i ruszamy z inwestycją tak aby latem 2021r. zaprosić legniczan do Aquafun Legnica – dodaje.

Przetarg w tej sprawie został ogłoszony już w ubiegłym roku, jednak nie udało się wyłonić wykonawcy. Konieczna okazała się też zmiana zakresu inwestycji.

– Chcemy, aby legniczanie mogli spędzać czas na nowoczesnym, bezpiecznym i pełnym atrakcji obiekcie, który spełnia ich oczekiwania. Obiecałem, że wybudujemy park wodny i to robimy. Inwestycję powierzyliśmy do realizacji naszej spółce Strefie Aktywności Gospodarcze – podkreśla prezydent Tadeusz Krzakowski.

Jak zapowiadają legniccy urzędnicy, Letni Park Wodny to planowane ponad 1300 m. kw. wodnej zabawy i ponad 100 metrów zjeżdżalni wodnych. Na jakie atrakcje możemy liczyć?

– 3 zjeżdżalnie wodne – łącznie ponad 100 metrów zjazdu:
· pontonowa – o długości 64,60 m ze startem z poziomu 6,21 m,
· kamikadze – o kącie nachylenia 37° i długości 20,60 m,
· multislide- trójtorowa o długości 17 m ze spadkiem ok 20 proc.,

– niecka rekreacyjna – rwąca rzeka, huśtawka, gejzery i wspinaczka
– basen rekreacyjny o powierzchni ponad 600 m², wyposażony w siatki wspinaczkowe, huśtawkę wodną, masażery, wodne parasole, ściany wodne, itp.,
– wodny plac zabaw z nawierzchnią poliuretanową o pow. 155 m²:
· wiaderka wodne zawieszone na słupkach, wodne kwiaty, drzewka i armatki, wodne wulkany, tunele i inne urządzenia nie tylko dla najmłodszych.

– kolorowy brodzik z atrakcjami:
· dla najmłodszych brodzik o powierzchni ponad 170 m² i głębokości od 0.01 do 0,45m,
· bajkowe naklejki, jeż wodny, gejzery i wodny dzwonek z bezpiecznym poziomem wody – idealne miejsce wodnej zabawy dla maluszków,

– sześciotorowy basen pływacki o powierzchni 400 m² (25 m długości i 16 szerokości) dla tych, którzy zechcą popływać sportowo.

Dodaj komentarz