Budowa Alei Jana Pawła II w Polkowicach na razie bez opóźnień

Rozpoczęta w lipcu budowa największej drogowej inwestycji w historii Polkowic – Alei Jana Pawła II – przebiega zgodnie z harmonogramem.

– Na większości nowego odcinka drogi wykonano już sieć kanalizacji deszczowej i usuwane są kolizje związane z przebudową istniejącej sieci wodociągowej – informuje Tomasz Duszyński, kierownik Referatu Inwestycji w Urzędzie Gminy Polkowice. – Na ulicy Liliowej rozpoczęły się prace związane z wykonywaniem warstw konstrukcyjnych pod nawierzchnię asfaltową, a następnie drogowcy przystąpią do układania krawężników. Termin zakończenia prac jest co prawda odległy, ale jeśli warunki pogodowe pozwolą, to jeszcze w tym roku powinny zostać wykonane dolne warstwy nawierzchni asfaltowej na ulicy Liliowej – dodaje.

W kolejnych etapach planowana jest budowa oświetlenia drogowego i kanałów teletechnicznych, które w przyszłości posłużą do lokalizacji sieci światłowodowych.

Aleja Jana Pawła II ma być pierwszą, dwujezdniową drogą w mieście, która połączy osiedle Polkowice Dolne z pozostałą częścią miasta. W projekcie przewidziano też budowę ścieżek rowerowych i chodników na całej długości oraz zasadzenie szpaleru drzew.

Koszt budowy sięga ponad 32 milionów złotych, co wpłynęło na znaczne zadłużenie tegorocznego budżetu gminy. Ostatecznie, dzięki środkom pozyskanym z Funduszu Dróg Samorządowych, kwotę tę uda się zmniejszyć o połowę.

Źródło: UG Polkowice

 

Pozostaw komentarz

XHTML: Możesz używać tagów HTML-owych: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>


..