Brutalne zabójstwo w mieszkaniu. 70-latek aresztowany

Na temat tego zabójstwa od kilku dni aż roi się od plotek w całym Chocianowie. W nocy ze środy na czwartek w jednym tamtejszych mieszkań zginął mężczyzna, według nieoficjalnych informacji od ciosów zadanych siekierą. Śledztwo w tej sprawie prowadzi Prokuratura Rejonowa w Lubinie, która postawiła już zarzuty 70-letniemu Ryszardowi Ł. Oskarżony trafił na trzy miesiące do aresztu. 

W sprawę nocnego zabójstwo zamieszane są dwie osoby, mężczyzna i kobieta.

– W toku śledztwa prokurator przedstawił Ryszardowi Ł. zarzut dokonania zabójstwa mężczyzny w zamiarze bezpośrednim przez zadanie mu obrażeń w głowę narzędziem i spowodowanie w ten sposób jego zgonu. Po przesłuchaniu w charakterze podejrzanego prokurator skierował wniosek do sądu o jego tymczasowe aresztowanie. Sąd uwzględnił ten wniosek i zastosował wobec mężczyzny areszt na okres trzech miesięcy – informuje Lidia Tkaczyszyn, rzecznik prasowy Prokuratury Okręgowej w Legnicy.

Lidia Tkaczyszyn, rzecznik Prokuratury Okręgowej w Legnicy

Oprócz 70-letniego Ryszarda K. w śledztwie występuje też druga osoba podejrzana. Jest nią 30-letnia Katarzyna K. Kobietę oskarża się, że podczas zdarzenia utrudniała postępowanie karne, w ten sposób, że zacierała ślady przestępstwa, ułatwiając tym samym uniknięcie odpowiedzialności karnej. Prokurator zastosował wobec niej dozór policyjny.

Według niepotwierdzonych informacji sprawca jest mieszkańcem powiatu polkowickiego. W chwili zatrzymania przez policję był podobno kompletnie pijany, a zbrodni miał dokonać przy pomocy siekiery.

 

Dodaj komentarz

*

code