Brachiozaur patrzy z góry na Lubin

IMG_0107LUBIN. Największy dinozaur stanął dziś w Parku Wrocławskim w Lubinie. Jest to już ostatni prehistoryczny gad, którego figurę ustawiono w parku. Brachiozaur ma 18,5 metra wysokości i waży ponad 2 tony.IMG_0127

Do dwóch razy sztuka, nie bez małej przygody udało się postawić największego gada w Parku Wrocławskim. Za pierwszym razem pękły dwa pasy, które miały dźwignąć ponad dwutonowego dinozaura. Za drugim razem przy użyciu dźwigu udało się bezpiecznie ustawić brachiozaura .

– W parku jest w sumie 14 dinozaurów,najokazalej prezentuje się jednak zamontowany jako ostatni. Już z daleka mieszkańcy miasta będą go doskonale widzieć- mówi Stanisław Wardecki, kierownik budowy.

Brachiozaur  stoi w sąsiedztwie diplodoka i jest zwrócony przodem do pobliskiej wieży wspinaczkowej, a jego głowa znacznie wystaje ponad linię drzew.

Wszystkie dinozaury będą szczególnie atrakcyjnie wyglądać po zmierzchu, za sprawą ledowego oświetlenia. Dodatkowo najnowszy nabytek – brachiozaur w miejsce oczu będzie miał zamontowane żarówki.

(SZAT), FOT. Katarzyna Szatkowska

 

Dodaj komentarz