Bon turystyczny 500 plus. Uwaga na oszustów!

Przepisy o nim wprawdzie weszły już w życie, ale w rzeczywistości nie można jeszcze z niego skorzystać. To jednak większego nie ma większego znaczenia dla oszustów, którzy próbują wzbogacić się na Polskim Bonie Turystycznym. Ministerstwo Rozwoju ostrzega przed propozycją “specjalnych voucherów urlopowych” dla osób w wieku od 40 do 80 lat. Prawdziwe informacje na temat bonu turystycznego dostępne są na oficjalnych stronach resortu oraz Polskiej Organizacji Turystycznej.

Rzekome oferty dotyczą tygodniowego pobytu w kurorcie, ale warunkiem przysłania vouchera jest wpłacenie na podane konto pieniędzy za dodatkowe cztery dni (trzy dni są za darmo w ramach bonu). 

– Informujemy, że pracownicy ministerstwa nie dzwonią do nikogo ze “specjalną ofertą”. Przypominamy też, że Polski Bon Turystyczny przysługuje wyłącznie dzieciom do 18. roku życia i aktywować go będzie można samodzielnie w systemie PUE ZUS – czytamy w komunikacie resortu rozwoju.

Wiarygodne i prawdziwe informacje na temat bonu turystycznego można znaleźć na specjalnej stronie poświęconej nowemu świadczeniu, a także na oficjalnych stronach Ministerstwa Rozwoju i Polskiej Organizacji Turystycznej. W razie pytań czy wątpliwości resort zachęca do kontaktu.

Przypomnijmy, że bon turystyczny w wysokości 500 zł będzie miał formę elektroniczną. Środki te nie będą więc wpłacane na konta rodziców. Cyfrowe świadczenie będzie udzielane przez Zakład Ubezpieczeń Społecznych, z którego rozliczać będą się mogli przedsiębiorcy turystyczni lub organizacje pożytku publicznego, które zarejestrują się w Polskiej Organizacji Turystycznej.

Więcej o bonie turystycznym pisaliśmy m.in. tutaj i tutaj.

Dodaj komentarz

*

code