Bogata oferta dla niepełnosprawnych i seniorów (WIDEO)

Zakończyły się II Powiatowe Targi Aktywności dla Osób Niepełnosprawnych i Seniorów. Przez pięć dni podczas zajęć, warsztatów i spotkań osoby niepełnosprawne oraz osoby starsze mogły dowiedzieć się gdzie mogą szukać pomocy, wsparcia, a także uczestniczyć w ciekawych zajęciach.

Poprzez targi powiat głogowski wychodzi z ofertą do osób niepełnosprawnych i seniorów:

– W porównaniu  z ofertą w powiatach ościennych, a nawet w całej Polsce to muszę powiedzieć, że powiat głogowski nie ma czego się wstydzić. Mamy ogromną ofertę instytucji i organizacji pozarządowych, które prężnie działają na naszym terenie – mówi Agnieszka Dyk, Naczelnik Wydziału Zdrowia i Polityki Społecznej w Starostwie Powiatowym w Głogowie.

W targach wzięło udział kilkadziesiąt stowarzyszeń, które na co dzień działają na rzecz osób niepełnosprawnych.

Formy wsparcia prezentował też Powiatowy Urząd Pracy. Ilość ofert dla osób z niepełnosprawnościami nie jest duża i stanowi około pięć procent wszystkich ofert:

– W swej ofercie posiadamy zarówno oferty pracy, oferty stażowe, pomagamy również osobom, które chcą rozpocząć własną działalność gospodarczą – mówi Iwona Praszczyk z Powiatowego Urząd Pracy w Głogowie.

Pięciodniowe targi zakończyły się uroczyście w zespole szkół szkolno-wychowawczych, gdzie odbyły się warsztaty, bezpłatne badania oraz pokaz sprzętu rehabilitacyjnego.

Dodaj komentarz