Dwa bloki już gotowe

Pierwsi mieszkańcy odebrali już klucze do swoich mieszkań w nowo wybudowanym bloku nr 16 na terenie byłych koszar w Głogowie. Docelowo mają tu powstać cztery bloki. Dwa z nich są już oddane.

– Konsekwentnie zagospodarowujemy całą pokoszarową przestrzeń. Jesteśmy już w połowie drogi. Dziś oddaliśmy do użytku drugi z czterech bloków. Za chwilę ruszymy z budową kolejnego TBS-u. Docelowo na osiedlu powstanie 120 mieszkań – powiedział Rafael Rokaszewicz, prezydent Głogowa.

W oddanym budynku czekają 32 mieszkania. Siedem z nich liczy po dwa pokoje, pozostałe są 3-pokojowe, w dwóch wariantach – z wydzieloną kuchnią i aneksem kuchennym w pokoju dziennym. Do budynków przynależą parkingi, a najmłodsi mają do dyspozycji pobliski plac zabaw. Nieruchomość nawiązuje formą do dotychczasowej zabudowy, tj. budynków koszarowych.

Jak przekonują głogowscy urzędnicy, chętnych na wynajem nie brakuje, o czym świadczy fakt, że w budynku TBS nr 16 nie ma już wolnych mieszkań.

– Pomimo wybudowania budynku wielorodzinnego TBS nr 16 na liście osób oczekujących na wynajem mamy dzisiaj ponad 300 wniosków – informuje prezes TBS w Głogowie, Robert Musiał.

Dodaj komentarz