Biznesmeni chcą więcej

Sami organizatorzy nie przypuszczali, że spotkanie wzbudzi takie zainteresowanie. W lubińskim ratuszu miały miejsce pierwsze warsztaty dedykowane małym i średnim przedsiębiorcom z naszego powiatu. – Przedsiębiorcom należy się kompleksowa informacja. Niekiedy trzeba poprowadzić ich za rękę, a my tę rękę do nich wyciągamy – mówi Agnieszka Mąka, kierownik Centrum Projektów Europejskich z Dolnośląskiej Agencji Współpracy Gospodarczej.

Do Urzędu Miejskiego przyszli zarówno aktywni biznesmeni, jak i ci, którzy własną działalność mają dopiero w planach. Mogli dowiedzieć się, jak otworzyć firmę, uzyskać pomoc finansową czy wypromować się na rynkach zagranicznych.

Wskaźnik przedsiębiorczości w Polsce dynamicznie rośnie, a władze Lubina chcą wspierać lokalnych przedsiębiorców. – Jesteśmy mile zaskoczeni frekwencją. Po liczbie osób na sali widzimy, że jest zapotrzebowanie na tego typu szkolenia – mówi Jacek Ilnicki, pełnomocnik prezydenta Lubina. Urząd Miejski nie wyklucza, że takie bezpłatne warsztaty będą organizowane cyklicznie.

Na zaproszenie magistratu do Lubina przyjechali specjaliści z Dolnośląskiej Agencji Współpracy Gospodarczej, by wspomóc swoją wiedzą wszystkich zainteresowanych. Misją agencji jest wspieranie przedsiębiorczości i innowacji w regionie. – Należy mieć na uwadze, że złoża naturalne ulegną wyczerpaniu. Dobrze mieć alternatywę – twierdzi Roman Kozłowski, prezes DAWG.

DAWG skupia się na różnorodnych formach wsparcia, nie zawężając się jedynie do pomocy finansowej. – Oferujemy bony na innowacje, wspólne wyjazdy, by promować własną markę na rynkach zagranicznych czy tzw. Inkubator Przedsiębiorczości, który w przyszłości może będziemy mogli uruchomić również w Lubinie – tłumaczył na spotkaniu prezes.

Jak opowiada Agnieszka Mąka, jedna z prelegentek, biznesmeni nieraz ubolewali, że na początku czuli się zagubieni i przytłoczeni nową rolą. – Nieraz słyszeliśmy od przedsiębiorców słowa: „szkoda, że nie wiedzieliśmy wcześniej o funkcjonowaniu takiej instytucji” – wspomina ekspertka. – To bardzo ważne, żeby przedsiębiorca trafił do takiej agencji, uzyskał rzetelną wiedzę i był poprowadzony za rękę. Coraz więcej osób podejmuje wyzwanie prowadzenie własnego biznesu i świetnie odnajduje się na rynku – dodaje.

https://youtu.be/XdrTqmd19kU

Dodaj komentarz

*

code