Biskup pogroził palcem księdzu kulturyście

Ks. Artur Kaproń, fot. Facebook/Trener Ksiądz

Czy można łączyć obowiązki duchownego z wytężonymi ćwiczeniami na siłowni? Okazuje się, że tak, na co żywym przykładem jest proboszcz Artur Kaproń z Osiecznicy. Problem w tym, że sukcesy księdza poza satysfakcją przysporzyły mu także… upomnienia od biskupa Zbigniewa Kiernikowskiego.

Ks. Artur Kaproń nie jest podręcznikowym przykładem duchownego. Poza obowiązkami w parafii w powiecie bolesławieckim poświęca czas i energię także na ćwiczenia fizyczne. Jako jeden z nielicznych, o ile nie jedyny ksiądz kulturysta w kraju może także pochwalić się sukcesami. Ostatnio, w wieku 42 lat, zajął miejsce tuż za podium na mistrzostwach Polski w kulturystyce.

Jak się okazuje, osiągnięcie duchownego, ale i medialny rozgłos, który mu towarzyszył nie spodobały się biskupowi Zbigniewowi Kiernikowskiemu. Efekt? Na internetowej stronie legnickiej diecezji pojawiło się stanowisko księdza.

Ks. Artur Kaproń, fot. Facebook/Trener Ksiądz

“Oświadczam, że zrozumiałem swój błąd polegający na tym, że udziałem w Mistrzostwach Polski Juniorów i Weteranów w Kulturystyce i Fitness w Mrozach oraz jego upublicznieniem w mediach wywołałem zgorszenie wiernych, za co ich przepraszam i proszę o wybaczenie” – czytamy w piśmie. “Otrzymałem kanoniczne upomnienie od Biskupa Legnickiego Zbigniewa Kiernikowskiego, które pozwoliło mi na dodatkowe przemyślenie swojego postępowania. Jednocześnie pragnę sprostować informację jakoby Ksiądz Biskup wyraził zgodę na mój udział w wyżej wymienionych Mistrzostwach.”

Reprymenda od biskupa z pewnością nie zostanie odebrana pozytywnie przez fanów ks. Kapronia. Jego profil “Trener Ksiądz” na portalu Facebook cieszy się dużym zainteresowaniem. Relacje z postępów i osiągnięć duchownego za pośrednictwem społecznościowego medium śledzi już blisko 4 tys. osób. “Mocno trzymam kciuki za Księdza! Proszę realizować swoje pasje i spełniać marzenia!”, “Pogody ducha życzę księdzu i sukcesów w rozwijaniu swojego talentu. Chwała Panu za takich pasterzy”, ” Niech się biskup cieszy z przeprosin, tyle jego. Gratuluję udziału w konkursie kulturystycznym i wyników ciężkiej pracy. Niewielu księży może się pochwalić tak wyrzeźbioną sylwetką” – to tylko niektóre z komentarzy wspierających księdza, jakie pojawiły się ostatnio na jego popularnym profilu.

Pozostaw komentarz

XHTML: Możesz używać tagów HTML-owych: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

*

code


..