Biegowy memoriał odwołany!

W związku z niekorzystnymi warunkami atmosferycznymi organizatorzy XIV Memoriału Stefana Melczarka podjęli decyzję o odwołaniu dzisiejszego biegu. Nowy termin biegu poznamy niebawem.

– Od rana monitorujemy pogodę i sprawdzamy warunki na trasie. Jesteśmy też w kontakcie z burmistrzem Jawora, który od wczoraj informował nas o sytuacji pogodowej. Skutki silnych wiatrów na trasie biegu są spore, wszędzie leżą połamane gałęzie, drzewa, dachówki czy kable linii energetycznych. Nie możemy narażać uczestników biegu na niebezpieczeństwo. Dlatego podjęliśmy decyzję o odwołaniu dzisiejszego biegu – mówi Jan Czekiel z TKKF Jaworzanie, organizator biegu.

W związku z silnym wiatrem w mieście nie jest bezpiecznie. Przy ul. Kościuszki (na zdjęciu), dokładnie na starcie biegu zerwane zostały linie energetyczne.

Na ulicach miasta jest wiele połamanych gałęzi i dachówek. Więcej o sytuacji piszemy TUTAJ. – Na uczestników, którzy mimo wszystko dotrą do Jawora z daleka, będzie czekała ciepła zupa – zapewniają organizatorzy.

Dodaj komentarz