Opublikowany: pon, Gru 23rd, 2019

Bez badań i na podwójnym gazie – 44-latkowi grozi więzienie

Prawie dwa promile alkoholu w organizmie miał kierowca mercedesa, którego zatrzymali policjanci z policyjnej grupy Speed. Dodatkowo pojazd nie miał ważnych badań technicznych. 

Grupa Speed powstała, by wychwytywać i eliminować tych kierowców, którzy drastycznie łamią przepisy ruchu drogowego. Policjanci należący do tej grupy wielokrotnie już zatrzymywali kierowców za agresję na drodze, niebezpieczne wyprzedzanie czy dwukrotne przekraczanie dozwolonej prędkości. O ich czujności przekonał się 44-letni mieszkaniec gminy Ścinawa, który został zatrzymany tuż za rogatkami w Niemstowie, na drodze krajowej 36 z Lubina do Wrocławia.

– Mężczyzna kierował samochodem marki Mercedes. Jego styl jazdy wzbudził u funkcjonariuszy podejrzenie, że może być nietrzeźwy. Mundurowi nie pomylili się. Przeprowadzone badanie alkomatem wskazało w organizmie mężczyzny blisko dwa promile alkoholu. Dodatkowo policjanci ustalili, że samochód, którym poruszał się 44-latek, nie jest dopuszczony do jazdy – informuje asp. szt. Sylwia Serafin, oficer prasowy lubińskiej policji.

Policjanci zatrzymali nieodpowiedzialnemu kierowcy prawo jazdy. Za kierowanie samochodem pod wpływem alkoholu odpowie przed sądem. Grozi mu do dwóch lat więzienia.

Pozostaw komentarz

XHTML: Możesz używać tagów HTML-owych: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

*

code


..