Opublikowany: pon, Lut 12th, 2018

Będzie rondo na Piłsudskiego. Jeszcze w tym roku!

Fot. UM Legnica

Jeszcze w tym roku ma ruszyć przebudowa części alei Piłsudskiego w Legnicy, od zbiegu z ulicami: Marsa, Galileusza, Wielkiej Niedźwiedzicy i Kasjopei. Na liście zadań do zrealizowania znalazła się m.in. budowa ronda turbinowego.

Zarząd Dróg Miejskich w Legnicy ogłosił już przetarg w tej sprawie i czeka na oferty od zainteresowanych firm do 7 marca. Jednym z warunków, jakie urzędnicy postawią przed wykonawcą będzie zakończenie inwestycji do października br. Jaki jest zakres zadania?

– Przebudowa obejmie obie jezdnie al. Piłsudskiego na odcinku ok. 450 m, od kładki dla

Mapa: UM Legnica

pieszych w obrębie skrzyżowania z ul. Galileusza i Marsa do skrzyżowania z ul. Koskowicką i Wielkiej Niedźwiedzicy, wraz z chodnikami i ścieżkami rowerowymi. Zbudowane będzie nowe oświetlenie uliczne, a zieleń w pasie drogowym – poddana rekultywacji. Przy rondzie turbinowym powstanie kolejne aktywne przejście dla pieszych, podobne do tego, które funkcjonuje na ul. Wrocławskiej, przy głównej bramie Cmentarza Komunalnego – wylicza Arkadiusz Rodak, rzecznik prasowy prezydenta Legnicy. I dodaje: – U zbiegu Wielkiej Niedźwiedzicy z Kasjopei oraz łącznikiem, biegnącym pod wiaduktem kolejowym do ul. Koskowickiej, przewidziane jest wyniesione skrzyżowanie.

W ratuszu nie mają wątpliwości, że remont kolejnego odcinka jednej z najważniejszych miejskich arterii będzie należeć do najistotniejszych inwestycji drogowych w tym roku. Zadanie znalazło się na liście zakwalifikowanych do dotacji z rządowego “Programu rozwoju gminnej i powiatowej infrastruktury drogowej na lata 2016-2019”. Miasto będzie mogło dzięki temu liczyć na dofinansowanie w wys. 50 proc. kosztów.

Pozostaw komentarz

XHTML: Możesz używać tagów HTML-owych: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

*

code


..