Będzie protest w sprawie arsenu?

– Problem arsenu jest lekceważony zarówno przez samorządy jak i KGHM – uważa Jarosław Klus ze stowarzyszenia ProNatura. Zachęca mieszkańców Głogowa, aby wzięli sprawy w swoje ręce, bo jak pokazuje najnowszy raport WIOŚ wyniki stężenia arsenu są zatrważające.

Wojewódzki Inspektorat Ochrony Środowiska opublikował nowy raport, z którego wynika, że w ubiegłym roku stężenie arsenu w powietrzu na terenie Głogowa było przekroczone nawet dziesięciokrotnie. Jarosław Klus ze stowarzyszenia ProNatura uważa, że mimo alarmujących danych, problem wciąż jest lekceważony

 – Ten problem z roku na rok narasta, co roku jest gorzej co widać po wynikach –mówi  prezes stowarzyszenia.

Temat arsenu został ostatnio poruszony przez władze KGHM. Na oficjalnej stronie spółki pojawiła się informacja, że do 2022 roku, KGHM planuje realizację 26 projektów w zakresie unieszkodliwiania arsenu.

 Zdaniem Radosława Klusa nie ma co liczyć na działania urzędników, ani KGHM-u. Mieszkańcy powinni wziąć sprawy w swoje ręce:

 – Chcemy spotkać się i przedstawić cały problem, żeby mieszkańcy się opowiedzieli czy to w formie blokady mostu, czy złożenia wniosku o przegląd technologiczny albo o kaucję ekologiczną. W różny sposób można przeciwdziałać lub zapobiegać – twierdzi Jarosław Klus.

Do takiego spotkania ma dojść w drugiej połowie maja.

Pozostaw komentarz

XHTML: Możesz używać tagów HTML-owych: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

*

code


..