Opublikowany: nie, Lis 24th, 2019

Będzie nowe połączenie kolejowe

Fot. UMWD

Wchodząca za trzy tygodnie korekta kolejowego rozkładu jazdy przyniesie nowe połączenie w naszym subregionie. Pociągiem można będzie dojechać także do Bielawy.

Przez ostatnie lata Bielawę i Lubin łączyła jedna cecha – oba dolnośląskie miasta były pozbawione pasażerskich połączeń kolejowych. O ile jednak 40-letni lubinianie pamiętali jeszcze pociągi zatrzymujące się w ich mieście, to ich rówieśnicy z Bielawy takich wspomnień nie mieli – stację zamknięto w 1977 r.

Od 15 grudnia pociągi Kolei Dolnośląskich będą docierały także do Bielawy. Przejęta pod koniec ubiegłego roku przez Województwo Dolnośląskie linia została odnowiona za około 15 mln zł. KD przeprowadziły już jazdy testowe i trasa gotowa jest do użytku.

– Dzięki współpracy samorządu województwa i rządu wykluczenie komunikacyjne w regionie będzie dotyczyło blisko 100 tysięcy osób mniej. Mieszkańcy będą mieć możliwość komfortowej i szybkiej podróży między Bielawą i Dzierżoniowem, zyskując tym nowe połączenie m.in. do pracy czy do szkoły – mówi Tymoteusz Myrda, członek zarządu Województwa Dolnośląskiego.

Do Bielawy można będzie dotrzeć z Wrocławia i Legnicy. Z tego drugiego miasta pociąg wyjedzie trzy razy dziennie, jadąc przez Jaworzynę Śląską i Dzierżoniów.

Przypomnijmy, że zimowa korekta rozkładu jazdy przyniesie nam także nowe połączenia dalekobieżne.

Pozostaw komentarz

XHTML: Możesz używać tagów HTML-owych: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

*

code


..