Będzie jaśniej na polkowickich przejściach dla pieszych

Ruszyła budowa doświetleń przejść dla pieszych w Polkowicach. Dodatkowo, w mieście oświetlonych zostanie dwanaście miejsc.

– Obecnie wykonywane są prace ziemne, układanie i łączenie kabli, posadowienie fundamentów – informuje Beata Więckowska-Wańczyk z Referatu Inwestycji w Urzędzie Gminy Polkowice. – Może się to wiązać z drobnymi utrudnieniami dla pieszych w obszarze budowy, ale nie będzie powodować utrudnień dla kierowców – dodaje.

Doświetlone zostaną przejścia dla pieszych przy ulicach: Legnickiej, Młyńskiej, 3-Maja, Dąbrowskiego, 11-Lutego i Chocianowskiej. Zostały one wytypowane na postawie policyjnych statystyk oraz opinii Komisji Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego.

– Przejścia dla pieszych oświetlone będą lampami LED, które dają najlepszą widoczność – wyjaśnia Beata Więckowska-Wańczyk. – Zamontowane bezpośrednio przy przyjściach słupy będą niższe, z asymetrycznymi soczewkami skierowanymi pod odpowiednim kątem bezpośrednio na pasy jezdni.

Jaśniej i bezpieczniej będzie na ulicach: Legnickiej – przy skrzyżowaniu z ul. Wojska Polskiego, w trzech miejscach na ul. Młyńskiej: na przejściu w kierunku centrum handlowego Park Polkowice, przy skrzyżowaniu z ul. Zachodnią oraz przy skrzyżowaniu z ulicą Dąbrowskiego, a także na ul. 3-Maja na wysokości ul. Sztygarskiej w kierunku Straży Miejskiej oraz na ul. Dąbrowskiego na przejściu pomiędzy siedzibami Związku Gmin Zagłębia Miedziowego i Przedsiębiorstwa Gospodarki Miejskiej. Kolejne inwestycje to – na ul. 11 Lutego, pierwsze od ul. Krótkiej w kierunku stadionu lekkoatletycznego i ogrodów działkowych, a drugie (wyniesione) – w pobliżu Przedszkola Miejskiego nr 2. Z kolei na ulicy Chocianowskiej doświetlone zostaną wszystkie nieoświetlone do tej pory cztery przejścia: przy przystanku autobusowym w pobliżu ul. Babisza, na wysokości ul. Jaśminowej, koło zatoki autobusowej na ul. Narcyzowej oraz za skrzyżowaniem z ul. Zawilcową.

Źródło: UG Polkowice/Fot. UG Polkowice, UR

Pozostaw komentarz

XHTML: Możesz używać tagów HTML-owych: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

*

code


..