Będą uświadamiać na temat śmieci (WIDEO)

Świadomy mieszkaniec = czystsze miasto tak nazywa się projekt, który będą realizować uczniowie ze Szkoły Podstawowej nr 3. Młodzi ludzie postanowili wziąć sprawy w swoje ręce i przeprowadzić kampanię, która podnosi problem segregacji śmieci.

Realizacja projektu rozpoczęła się w grudniu tego roku i potrwa do maja przyszłego roku. W tym czasie grupa uczniów z ósmych klas będzie uświadamiać głogowianom, dlaczego segregacja jest taka ważna.

 –  Ideą naszego projektu jest uświadomienie jak największej liczbie mieszkańcom Głogowa, że segregowanie odpadów jest bardzo istotne oraz poinformowanie o istniejących punktach selektywnej segregacji odpadów – opowiada Alicja Anastaziuk opiekun uczniów i nauczyciel w Szkole Podstawowej nr 3 w Głogowie.

Uczniowie zaczną od przeprowadzenia ankiety wśród mieszkańców osiedla. Starsi uczniowie będą uświadamiać młodszych.

  – To właśnie dzieci są najlepszymi ambasadorami akcji, gdyż angażują rodziców i dziadków, jednocześnie wpływając na ich świadomość – dodaje Alicja Anastaziuk.

W ciągu sześciu miesięcy uczestnicy projektu chcą przeprowadzić zajęcia sportowo edukacyjne, warsztaty dla wytypowanych uczniów ze wszystkich głogowskich podstawówek.

Ponadto wyjdą na ulice, gdzie będą przeprowadzać wywiady i ankiety. Podsumowaniem projektu ma być happening pod ratuszem.

Więcej w materiale filmowym:

Dodaj komentarz

*

code