To będą podchody na czterech kółkach

Ponad dwadzieścia zmotoryzowanych drużyn weźmie udział w kolejnej edycji letniego rajdu samochodowego organizowanego przez głogowskie starostwo. Uczestnicy do pokonania mają naszpikowaną różnymi przeszkodami kilkudziesięciokilometrową trasę.

Ekipy biorące udział w samochodowym rajdzie muszą wykazać się przede wszystkim dobrą orientacją w terenie, sprytem i pomysłowością. Ich zadaniem będzie odnalezienie określonych punktów znajdujących się na terenie powiatu oraz wykonanie przygotowanych zadań.

Już po raz czwarty spotkamy się ze wszystkimi tymi, którzy chcą uczestniczyć w tym przedsięwzięciu. Rajd to takie właśnie podchody na kółkach – dostajemy mapę, musimy wykonać różnego rodzaju zadania, których tym razem będzie kilkanaście – mówi starosta powiatu głogowskiego Jarosław Dudkowiak.

Impreza nie ma jednak charakteru wyścigów motoryzacyjnych. Chodzi w niej przede wszystkim o dobrą zabawę i aktywne spędzenie czasu.

Przede wszystkim właśnie o zabawę chodzi i takie nietypowe spędzenie czasu. Oprócz tego liczy się też współpraca, bo zadania wykonujemy wspólnie. Dlatego ważne, żeby mieć zgraną ekipę i sprawny samochód – dodaje Jarosław Dudkowiak.

Rajd odbędzie się w najbliższą niedzielę. Start o godzinie czternastej spod Placu Kolegiackiego.

Dodaj komentarz

*

code