Będą nowe miejsca w legnickich żłobkach

Prawie 1 mln zł otrzyma Legnica w ramach rządowego programu „Maluch Plus”. Za te pieniądze miasto stworzy 52 nowe miejsca w żłobkach. Część kwoty przeznaczy też na utrzymanie placówek.

Prezydent Tadeusz Krzakowski odebrał już promesę w tej sprawie z rąk Stanisława Szweda, wiceministra rodziny, pracy i polityki społecznej oraz Pawła Hreniaka, wojewody dolnośląskiego. 912 tys. zł, które niebawem zasili gminny budżet, ma trafić na realizację rządowego programu „Maluch Plus” w 2018 r.

– W tym roku z budżetu państwa na dofinansowanie działań na rzecz rozwoju i utrzymania infrastruktury opieki nad dziećmi w wieku do lat 3 tj. żłobków, klubów dziecięcych i miejsc u dziennych opiekunów przeznaczono 450 mln zł – wylicza Arkadiusz Rodak, rzecznik prasowy prezydenta Legnicy.

Jak podaje dolnośląski urząd wojewódzki, na Dolnym Śląsku w ramach programu „Maluch Plus” w br. złożono 170 ofert. Te trafiły do resortu, gdzie określono zakres, sposób i kwoty dofinansowania. W sumie do beneficjentów z naszego województwa trafią niebawem prawie 33 mln zł.

Dodaj komentarz