Opublikowany: wt, Lis 19th, 2019

W Bartoszowie bez zmian. Remont trwa

Od wczoraj, 18 bm., droga przez Bartoszów ponownie jest zamknięta. To efekt rozpoczęcia prac w ramach kolejnego etapu remontu, który ruszył już w ub.r. Tym razem utrudnienia mają potrwać przynajmniej miesiąc.

Zadanie realizuje firma Pol-Dróg Drawsko Pomorskie, która zapowiedziała, że utrudnienia w ruchu drogowym i pieszym na odcinku drogi gminnej powrócą. Dopóki prace nie zostaną zakończone, obowiązywać będzie tymczasowa organizacja, którą urzędnicy z gminy Legnickie Pole przygotowali w formie graficznej dla kierowców:

Przypomnijmy, że długo wyczekiwany remont drogi w Bartoszowie to odpowiedź na głos mieszkańców, przez ich wieś codziennie przejeżdżały bowiem tysiące samochodów, także ciężarowych. Dla kierowców trasa stała się dziką obwodnicą, była to także najkrótsza droga z osiedla Piekary do fabryk Legnickiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej czy autostrady A4. Niebezpieczeństwo było tym większe, że w Bartoszowie brakowało chodników czy pobocza. Dzieci musiały więc iść do szkoły wzdłuż ruchliwej jezdni.

Pozostaw komentarz

XHTML: Możesz używać tagów HTML-owych: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

*

code


..