Barbórkowe zmagania w podnoszeniu ciężarów

Olimpijczycy Arkadiusz Michalski, Jiri Orsag i Krzysztof Zwarycz to największe gwiazdy 41. Turnieju Barbórkowego w podnoszeniu ciężarów, który odbędzie się w sobotę, 7 grudnia, w Polkowicach. Wstęp wolny.

Po raz pierwszy zawody te rozegrane zostaną w obsadzie międzynarodowej. Wystartuje jedenastu zawodników, w tym siedmiu z Polski, a pozostali m.in. z Izraela, Węgier i Słowacji

– Obsada zawodów będzie mistrzowska: olimpijczycy, medaliści Mistrzostw Świata i Europy – informuje Arkadiusz Michalski. – Prawdopodobnie będą to najlepsze i na najwyższym poziomie zawody w tym roku w podnoszeniu ciężarów, organizowane w Polsce – dodaje.

Turniej zostanie rozegrany według punktacji Sinclaira, zgodnie z którą zawodnik za podniesiony ciężar otrzymuje punkty adekwatne do masy swojego ciała. Wskaźnik ten służy uczciwemu porównaniu ciężarowców z różnych kategorii wagowych.

Zawody odbędą się w hali sportowej przy Szkole Podstawowej nr 4, przy ul. Hubala 3 w Polkowicach. Rozpoczęcie zaplanowano na godzinę 17.

Sponsorami imprezy są: Gmina Polkowice Serce Zagłębia Miedziowego, Przedsiębiorstwo Gospodarki Miejskiej w Polkowicach i Polkowickie Towarzystwo Budownictwa Społecznego.

 

Pozostaw komentarz

XHTML: Możesz używać tagów HTML-owych: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

*

code


..