Banery jednak się przydadzą? Miłośnicy kotów proszą o wsparcie

Plakaty i banery wyborcze, których kandydaci nie zdążyli się jeszcze pozbyć, mogą przydać się legnickim działkowiczom. Seniorzy chcą wykorzystać materiały, by osłonić będącą pod ich opieką wiatę dla bezpańskich kotów.

Pamiętacie historię świeżo upieczonego radnego, który przyjechał do legnickiego schroniska dla zwierząt, by przekazać placówce m.in. swoje wyborcze banery? Mężczyznę spotkał zawód, gdy usłyszał od pracowników, że te nie są potrzebne. Szef przytuliska tłumaczył później, że boksy dla psów są murowane, więc afisze i tak wylądowałyby w śmietniku.

Jak się okazuje, niechciane przy Ceglanej materiały wyborcze z chęcią przyjmą legniccy działkowicze, którzy opiekują się wiatą dla bezpańskich kotów, postawioną na terenie ogrodów przy ul. Okrężnej przez Fundację Futurama.

– Byłoby to bardzo pomocne. Osłonilibyśmy siatkę wiaty tak, by koty miały lepsze schronienie. Jeśli są w mieście osoby, które dysponują takimi plakatami czy banerami, prosimy o ich przekazanie – apelują seniorzy, którzy codziennie doglądają bezpańskich czworonogów.

Każdy, kto dysponuje zbędnymi materiałami, mogącymi sprawdzić się w opisanym przez działkowiczów z celu może skontaktować się z nimi pod nrem tel. 690 589 099. Wszelka pomoc będzie mile widziana.

Dodaj komentarz