Baner wyborczy trafił na policję

Fot. Norbert Rekowski via Facebook

Legniczanin zauważył wyborczy baner na swoim płocie i postanowił wyrazić niezadowolenie, pokazując w mediach społecznościowych, jak go zrywa. Film ma już ponad 1 mln wyświetleń, a jego autor zgłosił sprawę policji.

Zaczęło się od wpisu na portalu Facebook, który pan Norbert opublikował, by podzielić się z internautami tym, co go spotkało. Przekonuje na nim, że ktoś powiesił na płocie jego posesji wyborczy afisz Andrzeja Dudy. O sprawie miał dowiedzieć się od znajomego. Jak zaznacza, nie tylko nie wydał zgody na umieszczenie materiałów wyborczych na płocie swojej działki, ale jest wręcz przeciwnikiem kandydata i partii rządzącej.

– Nie wyrażam zgody, żeby pan wisiał na moim prywatnym płocie. I mam nadzieję, że w maju wyborcy zdejmą pana ze stanowiska, tak jak ja zdejmuję pana z mojego płotu – komentuje, zwracając się do kandydata PiS-u.

Pan Norbert zapowiedział, że uda się do siedziby Państwowej Komisji Wyborczej, by zgłosić sprawę i domagać się ukarania sztabu wyborczego za łamanie prawa. Kolejny krok? Wizyta na komendzie policji. Jak ustaliliśmy, wyborczy baner trafił tam wczoraj.

– Zgłaszający poinformował, że ujawnił na ogrodzeniu posesji nielegalnie zawieszony baner wyborczy jednego z kandydatów. Pokrzywdzony, z uwagi na to, że baner został wywieszony bez jego zgody, usunął go i dołączył do zawiadomienia – potwierdza Jagoda Ekiert, rzecznik prasowy KMP w Legnicy.

Zawiadomienie dotyczy umieszczania plakatów wyborczych bez zgody właściciela lub zarządcy nieruchomości. Grozi za to grzywna do 5 tys. zł.

  1. Ciekaw jestem czy straż miejska ukarała tego pana za zaśmiecanie.Na filmie ewidentnie widać jak tnie plastikowe taśmy i wyrzuca na teren miasta a nie na swój.

Dodaj komentarz

*

code