AZYL liczy na jeden procent (WIDEO)

Stowarzyszenie Niesienia Pomocy AZYL w Jaworze skupia nie tylko alkoholików czy inne osoby uzależnione. Trafiają tu także ofiary przemocy, przestępstw i ci, którzy czują się samotni. Do sprawnej działalności potrzebna jest siedziba, a obecna wymaga ciągłych remontów i doposażenia. Sporą dawką finansowania są dla Klubu odpisy od podatku, tzw. jeden procent, o który dziś przedstawiciele proszą jaworzan.

– Nasz klub funkcjonuje na zasadzie stowarzyszenia. Działamy od ćwierć wieku, a od kilkunastu lat jesteśmy zarejestrowani jako organizacja pożytku publicznego. Dzięki temu możemy zabiegać o przekazywanie dla nas jednego procenta. Te wpłaty są dla nas bardzo ważne. Siedzibą Klubu jest Zamek Piastowski. Dysponujemy kilkoma pomieszczeniami, ale te wymagają gruntownych remontów. W 2019 r. udało nam się wymienić piec centralnego ogrzewania i grzejniki w dwóch pomieszczeniach. Teraz mamy ciepło – opowiada prezes klubu, Dariusz Kudłacz.

Oprócz działalności terapeutycznej AZYL aktywnie włącza się w różne wydarzenia na terenie powiatu jaworskiego. Przykładem mogą być sportowe spartakiady,czy udział w finałach Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Obecnie klubowicze skupili się na wyremontowaniu sali terapeutycznej. Krzesła kupili na aukcjach, stoły również używane, ale w dobrym stanie. Funduszy brakuje na farby, tynki, instalacje elektryczne i deski na wykonanie niezbędnych mebli.

– Wpłaty z jednego procenta są nam potrzebne na dokończenie remontu. Wiele osób nawet bezpośrednio nie związanych z klubem wspiera nas właśnie w ten sposób. Nasze wydatki i sprawozdania są od lat są publikowane na stronie internetowej. Jesteśmy uczciwi i transparentni. Dziękujemy za zaufanie i wsparcie. Zapraszamy do nas wszystkich, którzy oczekują pomocy oraz tych, którzy zamiast pieniędzy mogą ofiarować innym swój czas – mówi prezes Kudłacz i podaje nr KRS konieczny do umieszczenia na deklaracji PIT: 0000231462

Materiał filmowy TV Regionalna.pl:

Dodaj komentarz

*

code