Autostrada A4 się zapadła. Ograniczenie prędkości do 40 km/h

Kierowcy, noga z gazu! Na odcinku dolnośląskiej autostrady A4 można jechać maksymalnie 40 km/h. To skutek piątkowego zapadnięcia się nawierzchni, co spowodowało duże utrudnienia w ruchu.

Do uszkodzenia jezdni doszło na 54. kilometrze autostrady A4 w kierunku granicy, pomiędzy węzłem Krzyżowa a Obszarem LSSE koło Krzywej. Prawdopodobnie poderwała się płyta i nastąpiła awaria techniczna. Dokładne przyczyny zdarzenia są ustalane.

Wskutek zdarzenia uszkodzonych zostało ok. 10 samochodów, na szczęście nikt nie ucierpiał. Droga w tym miejscu przez kilka godzin była całkowicie zablokowana. Od godziny 22 ruch odbywał się tylko jednym pasem, ale przy znacznym ograniczeniu prędkości. Policja wyznaczyła objazd przez drogę krajową nr 94 i wojewódzką nr 262.

– Dokonaliśmy tam naprawy doraźnej i w niedzielę ruch został puszczony dwoma jezdniami, ale nadal obowiązuje ograniczenie prędkości do 40 km/h – informuje Magdalena Szumiata, rzecznik prasowy dolnośląskiego oddziału generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad.

Do tematu powrócimy.

.

Pozostaw komentarz

XHTML: Możesz używać tagów HTML-owych: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

*

code


..