Automobile w sercu miasta

Już jutro, 29 września, Legnica będzie gościć licznych właścicieli i miłośników motoryzacji. Już o godz. 11 w Rynku początek XV Legnickiego Międzynarodowego Rajdu Pojazdów Zabytkowych. Będzie co podziwiać!

Na imprezę zaprasza Legnickie Towarzystwo Automobilowe. To malownicze przedsięwzięcie z pewnością zyska uznanie mieszkańców, w szczególności tych, którzy pasjonują się motoryzacją.

– Podobnie, jak w latach poprzednich, odwiedzi nas około 50 pojazdów z Polski, Czech i Niemiec – zapowiada Wiesław Kuczma, komandor rajdu. – Zaprezentujemy automobile wyprodukowane przed 1939 rokiem. Najstarszym samochodem, z 1911 roku, będzie Ford T. Kolejne motoryzacyjne „cacka” to Citroen C4 z 1928 roku i Ford A z roku 1930. Podziwiać będziemy także nigdy wcześniej nie eksponowany kabriolet Opel J,2LG z roku 1933. Automobilowe załogi wystąpią w kostiumach z epoki, w której zbudowano ich pojazdy.

Najbardziej zdeterminowani miłośnicy klasycznej motoryzacji nie muszą czekać do jutra. Już dziś zabytkowe auta pojawią się w Męcince i Jaworze.

Dodaj komentarz