Autobus potrącił pieszego. 54-latek w szpitalu

Do zdarzenia doszło na oznakowanym przejściu dla pieszych przy ul. Czarnieckiego w Legnicy. Jak ustalili policjanci, winę ponosi zarówno kierowca autobusu, jak i pieszy – obaj bowiem nie zastosowali się do sygnalizacji świetlnej.

Do wypadku doszło wczoraj, ok. godz. 14.30 przy ul. Czarnieckiego. Przedstawiciele legnickiej policji nie znali jeszcze jednak jego szczegółów, opierali się jedynie na wstępnych ustaleniach. Dziś wiadomo już, że obaj uczestnicy zdarzenia – 28-letni kierowca Miejskiego Przedsiębiorstwa Komunikacyjnego oraz 54-letni pieszy, ponoszą współwinę.

– Kierowca autobusu potrącił pieszego na oznakowanym przejściu dla pieszych. Jak ustalili już policjanci, zarówno kierowca, jak i pieszy nie zastosowali się do sygnalizacji świetlnej, przechodząc i przejeżdżając na czerwonym świetle – informuje Jagoda Ekiert, rzecznik prasowy KMP w Legnicy.

Zarówno 28-latek siedzący za kierownicą autobusu, jak i 54-letni pieszy byli trzeźwi. Ten drugi, wskutek potrącenia doznał ciężkich obrażeń ciała i trafił do legnickiego szpitala.

– W sprawie wypadku będzie prowadzone dochodzenie. Ostateczną decyzję podejmie jednak sąd – zaznacza mł. asp. Ekiert.

Dodaj komentarz

*

code