Opublikowany: wt, Maj 14th, 2019

Atrapy narkotyków u miejskich strażników (WIDEO)

Legniccy halabardnicy wzbogacili się o atrapy 24 najpopularniejszych środków odurzających. Każdy z nich został szczegółowo opisany, m.in. jak wygląda oraz pod jakimi nazwami funkcjonuje w młodzieżowym slangu.

Do legnickiej formacji trafiła walizka wypełniona narkotykami – a przynajmniej takie sprawia wrażenie. Wewnątrz znajdują się atrapy 24 środków odurzających, które mają wydatnie pomóc, m.in. w prowadzeniu zajęć edukacyjno-prewencyjnych.

– Niestety w naszym kraju wzrasta niebezpieczeństwo związane z narkotykami i dopalaczami. Najbardziej zagrożona jest młodzież w wieku szkolnym. Rodzice czy opiekunowie nie zawsze potrafią rozpoznać zagrożenia – tłumaczą legniccy strażnicy miejscy. – Dlatego naszym celem jest zwiększenie wiedzy i świadomości rodziców, pedagogów, aby wzmocnić ich czujność – dodają.

Mundurowi przekonują, że korzystając z walizki chcą podnosić świadomość społeczeństwa w zakresie problematyki narkotykowej, ale i odpowiedzialności karnej za posiadanie i handlowanie nielegalnymi używkami.

Materiał video TV Regionalna.pl:

Wyświetlonych 1 komentarzy
Wyraź swoją opinię

Pozostaw komentarz

XHTML: Możesz używać tagów HTML-owych: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>


..