Areszt i policyjny dozór za narkotyki

Trzy najbliższe miesiące spędzi w areszcie tymczasowym 44 – letni mieszkaniec powiatu głogowskiego. A wobec 34 – latka zastosowano dozór policyjny i poręczenie majątkowe. Obaj podejrzani zostali zatrzymani w związku z likwidacją uprawy konopi indyjskiej.

– W wyniku przeprowadzonych w ubiegłym tygodniu działań, policjanci ujawnili i zabezpieczyli ponad 20 kilogramów narkotyków – informuje podinsp. Bogdan Kaleta, oficer prasowy Komendanta Powiatowego Policji w Głogowie.

Najpierw mundurowi zlikwidowali plantację krzewów konopi indyjskiej znajdującą się w lesie.

– Zabezpieczono 110 krzewów marihuany – dodaje Bogdan Kaleta. – W toku dalszych czynności, funkcjonariusze zabezpieczyli 156 krzewów konopi indyjskiej, które przechowywane były w jednym z domów na terenie powiatu głogowskiego. W tym przypadku rośliny były już wysuszone i częściowo przygotowane do dalszego obrotu.

Starszy z zatrzymanych w tej sprawie mężczyzn podejrzany jest o posiadanie, przetwarzanie i nielegalną uprawę narkotyków, za grozi do ośmiu lat więzienia, a młodszy – o posiadanie narkotyków.

Decyzją sądu, na wniosek policji i prokuratora, 44 – letni mieszkaniec powiatu głogowskiego został tymczasowo aresztowany na 3 miesiące, a 34 – latek objęty jest dozorem policyjnym oraz poręczeniem majątkowym.

Fot. KPP Głogów

Pozostaw komentarz

XHTML: Możesz używać tagów HTML-owych: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>


..