Areszt dla mieszkańca gminy Chocianów za znęcanie się nad rodziną

Trzy najbliższe miesiące spędzi w areszcie tymczasowym 32-letni mieszkaniec gminy Chocianów, który znęcał się nad swoją rodziną. Ciągłe upokorzenia, groźby i wyzwiska jego bliscy znosili od dwóch lat.

– Ofiarą przemocy domowej była nie tylko żona sprawcy, ale również jego rodzice – informuje st. sierż. Przemysław Rybikowski, p.o. oficera prasowego KPP w Polkowicach. – W czasie awantur mężczyzna niejednokrotnie niszczył dorobek rodziny, tak jak wtedy, gdy celowo zniszczył pojazd żony, uszkadzając zderzak i wybijając wszystkie szyby. Zdesperowana kobieta zdecydowała się wreszcie złożyć zawiadomienie o przestępstwie.

32-latek usłyszał zarzuty za fizyczne i psychiczne znęcanie się nad żoną i swoimi rodzicami oraz zniszczenie mienia. Decyzją sądu trzy najbliższe miesiące spędzi w areszcie.

– Bicie, krzyki, awantury, znęcanie fizyczne i psychiczne to tajemnica wielu rodzin – dodaje Przemysław Rybikowski. – „To, co dzieje się w domu powinno w domu pozostać” albo „To sprawa rodzinna” – w taki właśnie sposób ofiary przestępstw związanych z przemocą w rodzinie tłumaczą często fakt nieinformowania policji o sytuacji, w jakiej się znajdują. Zdarza się, że ukrywane przez wiele lat problemy wychodzą na światło dzienne dopiero wówczas, gdy dochodzi do tragedii.

Mundurowi przypominają: “Masz prawo złożyć na Policji lub w prokuraturze wniosek o wszczęcie postępowania karnego wobec osoby, która krzywdzi Ciebie i Twoją rodzinę! Zareaguj! Przemoc domowa rzadko jest incydentem jednorazowym. Jeżeli wobec sprawcy nie podejmie się natychmiastowych, stanowczych działań – przemoc powtórzy się. Policja zwykle jest wzywana w ekstremalnych sytuacjach, czasami zbyt późno. Jeżeli wiesz, że osobie z twojego otoczenia dzieje się krzywda, nie czekaj! Powiadom Policję, Straż Miejską lub Ośrodek Pomocy Społecznej.”

Fot. Ilustracyjne

Pozostaw komentarz

XHTML: Możesz używać tagów HTML-owych: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

*

code


..