Amator nie tylko cudzej biżuterii stanie przed sądem

Włamał się do samochodu i budynku mieszkalnego, skąd ukradł przedmioty wartości, w sumie, ponad 4,5 tysiąca złotych. Teraz odpowie za to przed głogowskim sądem.

Sprawcą okazał się 40-letni mieszkaniec Góry. Na podstawie zgromadzonych materiałów tamtejsi policjanci udowodnili mu włamanie do pojazdu i domu mieszkalnego. Do obu tych zdarzeń doszło w tym miesiącu.

– Jak ustalili funkcjonariusze, mężczyzna włamał się do zaparkowanego pojazdu, skąd zabrał piłę łańcuchową, piłę tarczową do drewna oraz młot wyburzeniowy – informuje kom. Agnieszka Połczyk, oficer prasowy KPP w Górze. – Sprawca nie zadowolił się tylko sprzętem budowlanym, ponieważ z zaparkowanego nieopodal pojazdu ukradł kilkadziesiąt litrów oleju napędowego. Później ten sam mężczyzna włamał się do domu jednorodzinnego, skąd zabrał złotą biżuterię.

Straty poniesione przez pokrzywdzonych sięgają, w sumie, ponad 4,5 tysiąca złotych. Większość skradzionego mienia udało się odzyskać.

Mężczyzna trafił do policyjnego aresztu. Usłyszał zarzuty włamania, a za swoje czyny odpowie przed sądem. Grozi mu do 10 lat więzienia.

Fot. Ilustracyjne/KPP Góra

Pozostaw komentarz

XHTML: Możesz używać tagów HTML-owych: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

*

code


..