Alert dla powiatu jaworskiego!

Ministerstwo Zdrowia włączyło dzisiaj powiat jaworski na listę alertów czyli tych powiatów, w których niebawem mogą pojawić się dodatkowe obostrzenia jeśli nie spadnie liczba zakażeń. Aktualnie w powiecie jaworskim zdiagnozowano 22 przypadki zakażeń (17 Jawor, 5 gmina Męcinka).

Powiat zagrożony (niebieski) oznacza, że w krótkim odstępie czasu zdiagnozowano dużą liczbę osób z wirusem Covid-19. W żółtych i czerwonych strefach już obowiązują dodatkowe obostrzenia. Wg wytycznych Ministerstwa Zdrowia w strefie żółtej obowiązuje m.in. limit jednej osoby na 4 m kw. w przypadku imprez masowych jak: targi, wystawy, kongresy czy konferencje. W siłowniach jest limit osób – jedna na 7 m kw. W kinach i teatrach może być wyłącznie ćwierć publiczności na widowni. Liczba osób biorących udział w imprezach rodzinnych nie może przekroczyć 100 osób (oprócz obsługi).
W strefie czerwonej obowiązuje m.in. zakaz organizowania kongresów i targów, funkcjonowania sanatoriów, wesołych miasteczek oraz parków rozrywki. W siłowniach określono limit osób – jedna na 10 m kw. W kinach i teatrach może być 25 proc. publiczności. W kościołach lub w innych obiektach kultu religijnego dopuszczalne jest 50 proc. obłożenia budynku, na zewnątrz limit wyniesie 150 osób. Liczba osób biorących udział uroczystościach rodzinnych jak wesela została ograniczona do 50, z wyłączeniem obsługi. Wszędzie w przestrzeni publicznej konieczne będzie zakrywanie nosa i ust.

Dodaj komentarz

*

code