Akt oskarżenia w sprawie śmierci noworodka w Kłobuczynie (WIDEO)

Do głogowskiego sądu trafił akt oskarżenia przeciwko 21-letniej kobiecie i jej 45-letniej matce z Kłobuczyna, w gminie Gaworzyce. Anna R. jest oskarżona o narażenie dziecka na utratę życia i nieumyślnie doprowadzenie do jego śmierci. Za ten sam czyn odpowie też jej matka, która zakopała ciało noworodka w ogrodzie. Kobietom grozi do 7 lat więzienia. Sąd przedłużył im areszt tymczasowy.

Dramatyczne wydarzenia miały miejsce we wrześniu zeszłego roku w Kłobuczynie. 20-letnia wtedy Anna R. urodziła w domu syna. Niedługo potem ciało noworodka odnaleziono, zakopane w przydomowym ogrodzie. Anna R. i jej matka Teresa Sz. zostały tymczasowo aresztowane na trzy miesiące. Sąd przedłużył areszt. Przeprowadzono sekcję zwłok noworodka.

– W opinii biegłego, dziecko urodziło się żywe, choć w stanie niedotlenionym, ale podjęło funkcje oddechowe – mówi Lidia Tkaczyszyn, rzecznik Prokuratury Okręgowej w Legnicy. – Gdyby natychmiast udzielono mu pomocy, prawdopodobnie mogłoby żyć.

Kobiety tego jednak nie zrobiły. Uznając, że dziecko nie żyje, nie wezwały pomocy. Potem włożyły dziecko do foliowego worka. Ciało noworodka zostało zakopane na terenie posesji, w miejscu starego, nieużywanego wychodka.

Anna R. odpowie za to, że po rozpoczęciu akcji porodowej zaniechała wezwania służb ratunkowych, co w konsekwencji doprowadziło do śmierci dziecka. Teresa Sz. odpowie za to, że po urodzeniu chłopca w warunkach domowych także nie wezwała pomocy, narażając noworodka na utratę życia. Drugi zarzut, jaki usłyszały obie kobiety, dotyczy znieważenia zwłok chłopca.

Anna R. i jej matka w części przyznały się do postawionych im zarzutów. Każdej z kobiet, łącznie za dwa popełnione czyny, grozi do 7 lat więzienia.

Zobacz także: 

Wyświetlonych 2 komentarze
Wyraź swoją opinię
  1. Wojt pisze:

    Kłobuck syn to gmina gaworzyce

  2. Joanna Dziubek pisze:

    Dziękujemy za zwrócenie uwagi na tę pomyłkę.

Pozostaw komentarz

XHTML: Możesz używać tagów HTML-owych: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

*

code


..