Opublikowany: pt, Maj 24th, 2019

Adwokat kard. Gulbinowicza: Będziemy wyciągać konsekwencje

– Nie będziemy odpowiadać na insynuacje, chcemy opierać się na stanie faktycznym – mówią prawnicy kard. Henryka Gulbinowicza. Pełnomocnicy duchownego zapowiedzieli, że zamierzają wyciągać konsekwencje publikowania nieprawdziwych informacji na temat ich klienta.

Chodzi o sprawę oskarżenia byłego wrocławskiego metropolity przez poetę znanego pod pseudonimem Karol Chum. Mężczyzna w wywiadach prasowych zarzuca kard. Gulbinowiczowi molestowanie seksualne, do którego miało dojść 30 lat temu na terenie wrocławskiej kurii.

Adwokat Mateusz Chlebowski podczas konferencji prasowej we Wrocławiu wezwał do zaprzestania rozpowszechniania informacji przekazywanych przez Chuma. – W tej chwili prowadzimy analizy prawne treści zawartych w materiałach prasowych, które do tej pory zostały opublikowane. Te analizy mają na celu podjęcie decyzji co do dalszych działań prawnych w sprawie – mówił pełnomocnik kardynała. – Wszelkie dalsze insynuacje na temat kardynała zostaną przez nas uznane za naruszenie prawa i spotkają się ze stosowną reakcją na drodze sądowej – zapowiedział.

Prawnicy reprezentujący kard. Gulbinowicza poprosili też o umożliwienie duchownemu powrotu do zdrowia, tak by sam mógł się odnieść do zarzucanych przez artystę czynów. Hierarcha obecnie przebywa na oddziale chirurgicznym jednego z wrocławskich szpitali. Z informacji przekazanych przez medyków jego stan jest stabilny, jednak będzie musiał pozostać pod opieką lekarzy jeszcze przez około tydzień.

źródło: bas/TuWrocław.com

Pozostaw komentarz

XHTML: Możesz używać tagów HTML-owych: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

*

code


..