Adam walczy o życie, Legnica gra dla Adama

Fot. Adam Kustra-Lipiński arch.

Wracamy do historii Adama Kustry-Lipińskiego, legnickiego licealisty, który zmaga się z guzem mózgu. Wygrać najtrudniejszy wyścig swojego życia gimnazjalista może dzięki wsparciu życzliwych osób. Najbliższa okazja, by pomóc nastolatkowi już jutro, 30 czerwca, w klubie Spiżarnia.

Przypomnijmy, że aby wciaż marzyć o normalnym życiu Adam Kustra-Lipiński musi zebrać nawet 50 tys. euro. Jak dowiedział się o chorobie? Swoje przeżycia opisał na portalu Facebook (o czym pisaliśmy TUTAJ):

„W ciągu jednego dnia, a właściwie jednej godziny, zmieniło się całe moje życie. Ostatniego dnia ferii zimowych trafiłem do szpitala w Legnicy z powodu bólu głowy i wymiotów. Lekarze wykonali mi tomografię głowy, później rezonans. Diagnoza – guz mózgu. Bardzo duży. Tak duży, że groziło wklinowaniem. Nie mogli mnie przetransportować do specjalistycznej kliniki, bo mogłem tego nie przeżyć. Po kilkudniowej stabilizacji lekami trafiłem na neurochirurgię do Wrocławia. Tak kolejna zła wiadomość: guz jest nieoperacyjny. Wykonano mi biopsję mózgu – bardzo ryzykowną, bo guz jest mocno unaczyniony. Wszystko na szczęście poszło dobrze. Rozpoczął się czas oczekiwania na wynik badania histopatologicznego. Wtedy rodzice i ja sam zaczęliśmy oswajać słowa typu: RAK, NOWOTWÓR, ZŁOŚLIWY, NIEOPERACYJNY. Mama popłakiwała po kątach tak, żebym nie widział. Tato udawał, że właściwie to nic się nie stało, bo damy sobie z tym radę, ale ja już wiedziałem, że odtąd nic nie będzie takie, jak było: basen, treningi, zawody, zgrupowania, szkoła, znajomi, koncerty z siostrą, wypady rowerowe z bratem. „Nie mogę, nie mam siły, nie dam rady” – tylko takie słowa miałem w głowie. A Julka, moja dziewczyna, czy Ona mnie nie zostawi? Po co jej taki kaleka, który nawet głową nie może ruszyć, bo go boli ? I kiedy ja umrę? Czy ja jestem śmiertelnie chory?”

Szczęście Adama polega na tym, że otacza go mnóstwo ludzi chętnych do pomocy. Przekonaliśmy się o tym choćby pod koniec maja, gdy lokalna grupa Biegam Pomagam zorganizowała charytatywny bieg. Teraz czas na kolejne wydarzenie, które ma przyczynić się do powrotu legnickiego gimnazjalisty do zdrowia. W najbliższą sobotę, 30 czerwca, w klubie Spiżarnia rozpocznie się koncert grup: No Idea, Ranny Łoś oraz Lift Off. Będzie też licytacja m.in. wydawnictw zespołu Metallica, którego Adam jest wielkim fanem. Goście koncertu będą mogli przekazać na aukcję własne gadżety, nie tylko muzyczne, a wcześniej – wykupić cegiełkę za co najmniej 10 zł. Cały dochód z imprezy trafi do Adama.

Początek koncertu już jutro o godz. 19.30 w klubie Spiżarnia.

Dodaj komentarz