Legnica: 8 pijanych kierowców wpadło podczas majówki

Fot. KMP Legnica
Fot. KMP Legnica

Legnicka policja podsumowała miniony długi weekend. Jak podają funkcjonariusze, najwięcej pracy było na drogach. Od 28 kwietnia do wczoraj ukarali mandatami prawie 500 kierowców, 30 razy wyjeżdżając na miejsce kolizji. Na terenie powiatu doszło tylko do jednego wypadku, w którym ucierpiały trzy osoby.

183 policjantów z legnickiej drogówki czuwało nad bezpieczeństwem zmotoryzowanych mieszkańców w trakcie długiego weekendu. W tym czasie wylegitymowali oni 908 osób, 30 razy byli wzywani na miejsce kolizji. Wypisali 485 mandatów dla kierowców, w podobny sposób ukarali także pięciu pasażerów i 42 pieszych. Do jedynego wypadku doszło 2 maja w Rokitkach, gdzie osobowy mercedes jadący w kierunku Chojnowa wpadł w poślizg i zatrzymał się w poprzek drogi tuż przed nadjeżdżającym fordem. Powstał mały karambol, w forda wjechał bowiem volkswagen, z którym zderzyło się jeszcze audi. Ucierpiały trzy osoby, wszyscy kierowcy byli trzeźwi.

Czym jeszcze zajmowali się funkcjonariusze drogówki?

Iwona Król-Szymajda, rzecznik prasowy legnickiej policji
Iwona Król-Szymajda, rzecznik prasowy legnickiej policji

– Policjanci wystawili 203 mandaty za przekroczenie prędkości, 39 za niezapięte pasy bezpieczeństwa i siedem za nieprawidłowe wyprzedzanie oraz nieustąpienie pierwszeństwa przejazdu. Ponadto 95 kierowców zostało ukaranych za naruszenie przepisów wobec pieszych oraz za inne wykroczenia – wylicza mł. asp. Iwona Król-Szymajda. – Policjanci podczas weekendowych działań zatrzymali 54 dowody rejestracyjne za niesprawności techniczne pojazdów. Aż 26 pieszych zostało ukaranych za przechodzenie jezdni w miejscu niedozwolonym – dodaje.

Legniccy stróże prawa ubolewają, że mimo ciągłych apeli i trwających kampanii społecznych, kierowcy wciąż decydują się siadać za kierownicą po wypiciu alkoholu.

– Na terenie powiatu legnickiego policjanci wyeliminowali ośmiu kierowców na podwójnym gazie. Takim zachowaniem narazili oni na niebezpieczeństwo innych uczestników ruchu drogowego, a bardzo często także swoich najbliższych – podkreśla Król-Szymajda. I przypomina: – Za kierowanie w stanie nietrzeźwości grozi nawet do dwóch lat pozbawienia wolności, wysoka kara finansowa i zakaz prowadzenia pojazdów.

Dodaj komentarz