7 km na siódme urodziny Chrupka! (WIDEO)

Z okazji jego siódmych urodzin zrobili mu wyjątkowy prezent – przebiegli siedem kilometrów. Charytatywny bieg zorganizowano dla Aleksa Pittnera. Chłopiec zmaga się z rzadką chorobą, przez którą jego kończyny nie rozwijają się prawidłowo.

Kapryśna pogoda nie zniechęciła wszystkich tych, którzy pojawiali się przy zbiorniku Jawornik, by dołożyć swoją cegiełkę i pomóc Aleksowi. Chłopiec cierpi na dysplazję diastroficzną, rzadką chorobę genetyczną, charakteryzującą się nieprawidłowym rozwojem kości i chrząstki. Choroba sprawia, że chłopiec jest dużo niższy od swoich rówieśników, jego rączki i nóżki również są krótsze. Obecnie Chrupek, bo tak nazywają go najbliżsi, czeka na kolejną operację.

Bieg charytatywny z okazji urodzin Chrupka staje się już tradycją. Główny bohater dzielnie wspierał i dopingował biegaczy. Każdy, kto chciałby zrobić Aleksowi mały prezent z okazji urodzin czy nadchodzących świąt Bożego Narodzenia może to zrobić np. poprzez portal siepomaga. Na stronie trwa zbiórka pieniędzy potrzebnych na operację chłopca. Brakuje jeszcze ponad 150 tysięcy złotych.

Więcej w materiale wideo:

Dodaj komentarz

*

code