Opublikowany: pon, Sie 3rd, 2020

6-latek wypadł z okna. Teraz walczy o życie

Do dramatycznego zdarzenia doszło wczoraj w Głogowie. Z drugiego piętra jednego z bloków przy ulicy Wita Stwosza wypadł 6-letni chłopiec. Dziecko trafiło do szpitala. Jego stan lekarze określają jako ciężki.

Do groźnego zdarzenia doszło w niedzielę około godziny 19:30. Przechodzień zaalarmował służby po tym, jak zauważył dziecko leżące na ziemi pod blokiem.

– Wczoraj w godzinach wieczornych oficer dyżurny otrzymał zgłoszenie o nieszczęśliwym wypadku. Na miejscu okazało się, że sześcioletni chłopiec wypadł z okna – potwierdza Łukasz Szuwikowski z głogowskiej policji.

Sześciolatek w chwili zdarzenia był przytomny, ale po tym, jak trafił do głogowskiego szpitala, jego stan zaczął się pogarszać.

– W czasie pobytu na Szpitalnym Oddziale Ratunkowym wykonano mu szereg badań, łącznie z TK urazowym. Okazało się, że dziecko ma wiele złamań. W tym złamania otwarte i zamknięte kości udowej, przedramienia, a także uszkodzenia narządów wewnętrznych – informuje Ewa Todorov, rzecznik Głogowskiego Szpitala Powiatowego.

W nocy okazało się, że sześciolatka trzeba przetransportować do Wrocławia. – Został zaintubowany i przewieziony do szpitala specjalistycznego we Wrocławiu. W chwili wyjazdu z Głogowa jego stan był ciężki, ale stabilny – dodała Todorov.

Policja na razie nie udziela szczegółowych informacji w tej sprawie. Chłopiec w chwili zdarzenia znajdował się pod opieką ojca. Wiadomo już, że mężczyzna był pijany i został zatrzymany.

Pozostaw komentarz

XHTML: Możesz używać tagów HTML-owych: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

*

code


..