500+: Złóż wniosek, by nie stracić pieniędzy

Rodzice i opiekunowie, którzy starają się o pieniądze z rządowego programu “Rodzina 500 plus” mają czas tylko do końca października, by nie stracić wyrównania za poprzednie miesiące. Wnioski złożone od listopada mogą zapewnić wyłącznie wypłatę bieżącego świadczenia.

1 sierpnia w Miejskich Ośrodkach Pomocy Społecznej ruszył nabór wniosków na nowy okres zasiłkowy, m.in. do programu “Rodzina 500 plus”, o czym pisaliśmy TUTAJ. Już wtedy urzędnicy apelowali, by mieszkańcy poczekali ze złożeniem dokumentów do października, by uniknąć kolejek. Do dziś w legnickim MOPS urzędnicy zebrali już 5,126 wniosków i zdążyli wydać ponad 4 tys. decyzji. To oznacza, że część rodziców oraz opiekunów poszło drogą wskazaną przez urząd i wstrzymało się z dopełnieniem formalności. Ci którzy tak postąpili, powinni się jednak pospieszyć.

– Złożenie wniosków do końca października będzie oznaczać, że otrzymamy wyrównanie za poprzednie miesiące. Każdy wniosek, który trafi do urzędu już w listopadzie będzie mógł wyłącznie zagwarantować wypłatę świadczenia na bieżąco – podkreśla Jerzy Konopski, dyrektor MOPS w Legnicy. I dodaje, że od momentu, gdy w życie weszły nowe zapisy dotyczące programu 500+, jego urzędnicy nie mają chwili wytchnienia. – Wciąż jesteśmy obłożeni pracą, bo w krótkim czasie musieliśmy przejrzeć tysiące wniosków, wydać decyzje, sprawdzić dane, przeliczyć wskazane kwoty i wysłać oficjalne zawiadomienia – wylicza.

Dodaj komentarz

*

code