Opublikowany: pt, Maj 24th, 2019

50-latek spadł z rusztowania. Prokuratura wszczęła śledztwo

Do poważnego wypadku doszło kilka dni temu w Gogołowicach w powiecie lubińskim. W trakcie wykonywania prac budowlanych z rusztowania spadł 50-letni mężczyzna. Poszkodowany trafił do Wojewódzkiego Szpitala Specjalistycznego w Legnicy, gdzie obecnie przebywa w stanie śpiączki farmakologicznej. Od wczoraj sprawą zajmuje się Prokuratura Rejonowa w Lubinie.

Informację o zdarzeniu otrzymaliśmy od jednego z naszych Czytelników. Miało do niego dojść w poniedziałek 20 maja. Początkowo okoliczni mieszkańcy byli przekonani, że mężczyzna nie przeżył upadku z kilku metrów. Na szczęście 50-latek żyje.

– Mężczyzna z obrażeniami został przewieziony do legnickiego szpitala. Jest w stanie śpiączki farmakologicznej, ale z tego co wiemy, to rokowania są raczej dobre – informuje Marek Bartosiewicz z Prokuratury Rejonowej w Lubinie, która prowadzi postępowanie w tej sprawie.

– Wczoraj dostaliśmy materiały od policji. Wszystko wskazuje na to, że mamy tu do czynienia z samozatrudnieniem. Jeśli to się potwierdzi, to wówczas nie będzie osób odpowiedzialnych z zakresu bezpieczeństwa i higieny pracy. Najwięcej dowiemy się jednak od samego zainteresowanego, gdy już zostanie wybudzony ze śpiączki – dodaje prokurator.

Poszkodowany to 50-letni mieszkaniec gminy Lubin.

Pozostaw komentarz

XHTML: Możesz używać tagów HTML-owych: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

*

code


..