50 kilometrów korka na A4 (WIDEO)

korek_autostradaOlbrzymie korki na autostradzie – samochody stoją już niemal od samej granicy aż do Wrocławia. Dziś kierowcy jadący do stolicy Dolnego Śląska zdecydowanie powinni wybierać inną drogę.

Na pierwsze utrudnienia jadący od granicy z Niemcami trafią już kilka kilometrów za Zgorzelcem. Korki są też na dalszych odcinkach: pomiędzy Bolesławcem a Jadwisinem, Złotoryją i Legnicą, Budziszowem i Udaninem, Kostomłotami i Kątami Wrocławskimi. W sumie zablokowany jest ruch na 50 kilometrach trasy. Od Wrocławia do granicy województwa opolskiego nie ma większych przeszkód.

korek_autostrada2Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad prosi kierowców o rozwagę i przede wszystkim o wybieranie alternatywnych tras przejazdu.

– Trwające zatory wynikają tylko i wyłącznie ze wzmożonego ruchu przedświątecznego. Prosimy kierowców o wybieranie tego dnia innych tras przejazdu. Na przykład droga krajowa nr 94 jest obecnie w pełni przejezdna – informuje Magdalena Szumiata z GDDKiA. – Przypominamy też o całodobowym numerze telefonu do Punktu Informacji Drogowej (71 320 98 18), pod którym wszyscy podróżujący uzyskają informację o aktualnej sytuacji na drogach – dodaje.

A4 (1)Przez korki dochodzi też do kolizji. Między Budziszowem a Udaninem zderzyły się trzy auta, natomiast na odcinku pomiędzy Kostomłotami a Kątami Wrocławskimi „starła” się ciężarówka z osobówką. W obydwu przypadkach zajęty został jeden pas ruchu.

Pierwsze blokady na A4 miały miejsce już w nocy. O godz. 3.30 na 65. kilometrze autostrady jadący BMW kierowca prawdopodobnie zasnął i uderzył w barierki energochłonne. Na miejsce zdarzenia przybyły jednostki straży i policji złotoryjskiej. Na czas akcji służb zablokowany został lewy pas ruchu. Kierowcy na szczęście nic się nie stało.

Fot. Paweł Pawlucy, Radosław Herbut / Złotoryja 112

.

Dodaj komentarz

*

code